Social media

12 APLIKACJI DO TWORZENIA TREŚCI W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Media społecznościowe, a szczególnie Instagram stale rośnie jako jedna z najpopularniejszych platform we wszystkich grupach wiekowych, lokalizacjach oraz markach. Ma ogromną bazę użytkowników, w tym marek oraz twórców, którzy stale szukają nowych sposobów na to, aby skutecznie się wyróżnić. Nie ulega wątpliwości, że aby było to możliwe, ciagle potrzebują nowych aplikacji, które pomogą im nie tylko w edycji zdjęć oraz filmów, ale także zaoszczędzić czas i zoptymalizować skuteczność sowich kont społecznościowych. Warto więc poznać aplikacje, które są niezbędne do prowadzenia mediów społecznościowych.  Mogą z nich korzystać nie tylko dla marki, ale również osób chcące zacząć swoją przygodę w tej dziedzinie.

APLIKACJE DO TWORZENIA TREŚCI, KTÓRYCH WARTO UŻYWAĆ

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju materiały wideo oraz estetyczne i minimalistyczne treści. Dlatego, tak ważne jest tworzenie ciekawych materiałów, które poza wartością merytoryczną będą posiadały walory estetyczne. W związku z tym, przygotowałam kilka aplikacji, które pomogą Wam w przygotowywaniu atrakcyjnego wizualnie kontentu.

APLIKACJE DO EDYCJI ZDJĘĆ

LIGHTROOM

Lightroom to aplikacja, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest stosunkowo intuicyjna i co ważne, pozwala na estetyczne przerabiania zdjęć osobom, które do tej pory nie korzystały z profesjonalnych programów. Niewątpliwą zaletą Lightrooma jest to, że daje możliwość tworzenia własnych presetów i stosowania ich na wszystkich zdjęciach, które chcemy przerobić. Jak większość aplikacji, posiada wersję podstawową oraz rozszerzoną, która jest płatna, a tym samym pozwala na bardziej zaawansowaną obróbkę zdjęć.

VASCO

Aplikacja dobrze znana i lubiana przez wielu internetowych twórców. Jest jedną z najpopularniejszych i najprostszych aplikacji do obróbki zdjęć. Na tle innych tego typu aplikacji wyróżnia się minimalistycznym i czytelnym interfejsem, dzięki któremu obróbka zdjęć nie stanowi żadnego problemu nawet dla osób początkujących. Istnieje również jej płatna wersja, która oferuje większą ilość funkcji.

RETOUCH

Aplikacja Retouch umożliwia usuwanie niepotrzebnych elementów ze zdjęć oraz pozwala na ich delikatny retusz. Na początku może wydawać się skomplikowana, ale nic bardziej mylnego – jest bardzo intuicyjna. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu narzędzi oraz czytelnym instrukcjom, usunięcie niechcianego przedmiotu lub retuszu nie stanowi żadnego problemu – jest bardzo proste.

APLIKACJE DO EDYCJI WIDEO

CAPCUT

CapCut jest bezpłatną aplikacją, która pozwala na edycję wideo i tworzenie krótkich filmów z ciekawymi efektami. Aplikacja poza podstawowymi funkcjami takimi jak skracanie długości oraz przyśpieszanie lub zmniejszanie tempa filmu, dodawanie różnego rodzaju przejść i innych efektów, umożliwia także zamieszczanie napisów oraz specjalnych naklejek. Co ważne, CapCut daje możliwość tworzenia filmów składających się wyłącznie z przesłanych zdjęć. Dodatkowo użytkownicy mogą zmieniać kolory przygotowanych materiałów, a także nakładać różnego rodzaju filtry, które będą dopasowane do ich wizji. CapCut zawiera również funkcje, za pomocą których można poprawiać wygląd, w tym dodawać profesjonalny makijaż.

CapCut - aplikacja do tworzenia treści w mediach społecznościowych

INSHOT

Aplikacja Inshot pozwala na przerabianie, składanie oraz montowanie filmów w bardzo prosty sposób. Oprócz tego, daje możliwość dodawania obrazów, tekstów oraz dźwięków, a także skracania, sklejania i zmiany formatu filmów. Bez  najmniejszego problemu poradzą z nią sobie nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z obróbką filmów, ponieważ jest bardzo intuicyjna w obsłudze. No i oczywiście najważniejsze – można z niej korzystać z poziomu smartfona.

APLIKACJE DO TWORZENIA KREATYWNYCH INSTA STORIES

UNFOLD

Obecnie Unfold jest jedną z popularniejszych aplikacji do tworzenia kreatywnych Insta Stories oraz postów. Pozwala na projektowanie prostych, nowoczesnych i minimalistycznych postów. Oprócz możliwości wykorzystania gotowych szablonów, pozwala na zmianę kolorów, dodawanie tekst oraz podkładów muzycznych. Z aplikacji można korzystać w wersji podstawowej lub premium.

ARTORY

Podobnie jak wspomina wyżej aplikacja, Artory umożliwia tworzenie ciekawych i przyciągających uwagę Insta Stories. Daje dostęp do mnóstwa szablonów, filtrów, za pomocą, których można zmieniać wygląd zdjęć, a także wielu czcionek oraz dedykowanych naklejek, pozwalających urozmaicić treści. Wielu twórców wykorzystuje Artstory do codziennego tworzenia materiałów do swoich mediów społecznościowych.

 

CANVA

Canva jest najpopularniejszą aplikacją pozwalającą na tworzenie prostych grafik niemalże od zera. Zawiera mnóstwo gotowych wzorów, obrazków oraz zdjęć bazujących na tekście, które są gotowe do edycji i wprowadzenia własnych poprawek. Jest świetnym narzędziem, które pozwoli w prosty sposób stworzyć ciekawe treści, grafiki, a nawet prezentacje, które następnie można udostępnić swojej instagramowej społeczności.

Canva - aplikacja do tworzenia treści w mediach społecznościowych

PHOTOLEAP

Photoleap jest stosunkowo nową aplikacją i jeszcze nie tak popularną jak pozostałe, ale zdecydowanie wartą uwagi. Oprócz podstawowych funkcji takich jak dodawanie tekstu, obrazów, pozwala na mieszanie trybów i warstw, dodawanie efektów specjalnych, korzystanie z pędzli, korekt tonalnych, nakładanie filtrów, usuwanie niechcianych elementów ze zdjęć, przycinanie fotografii bez naruszania ich proporcji oraz wiele, wiele innych. Dzięki tej aplikacji w bardzo łatwy sposób można przenieść swoje pomysły bezpośrednio na grafikę w telefonie, bez konieczności korzystania z bardziej skomplikowanych programów komputerowych.

APLIKACJE DO PLANOWANIA POSTÓW

PREVIEW

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych aplikacji, która umożliwia planowanie instagramowego feedu. Dodatkowo pozwala na projektowanie i edycję zdjęć oraz popularnych w ostatnim czasie reelsów, a także na generowanie gotowych opisów i hashtagów. Jest świetnym narzędziem dla twórców oraz firm zajmujących się profesjonalnym prowadzeniem mediów społecznościowych, ale także zwykłych użytkowników chcących zachować estetykę na sowich profilach.

Preview - aplikacja do tworzenia treści w mediach społecznościowych

UNUM

Aplikacja Unum jest narzędziem, które umożliwia planowanie i projektowanie treści na Instagrama i jest przeznaczona dla wszystkich miłośników spójnego feedu. Oprócz podstawowych funkcji w postacie generowania opisów i hashtagów, pozwala na przechowywanie wszystkich treści w jednym miejscu i za pomocą jednego kliknięcia przeniesienie ich do głównej aplikacji Instagrama. Dodatkowo posiada opcje dostosowywania, która daje możliwość tworzenia własnych motywów oraz zmianę wyglądu konkretnych zdjęć, tak aby tworzyły spójną całość. Jest bardzo prosta w obsłudze, więc nie powinna stanowić wyzwania dla osób, które wcześniej nie miały z nią odczynienia.

APLIKACJE DO SZUKANIA INSPIRACJI

PINTEREST

Aplikacja, której chyba nie trzeba przedstawiać. Oprócz tego, że jest świetnym miejsce do szukania inspiracji – można znaleźć tam dosłownie wszystko! To dodatkowo pozwala na umieszczanie treści z innych mediów, co pozwala na przekierowanie na nie ruchu, a także na zwiększenie zasięgów.

Pinterest - aplikacja do tworzenia treści w mediach społecznościowych

Zobacz również: INSTAGRAM REELS – O TYM MUSISZ WIEDZIEĆ

Podobne posty

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz