Social media

INSTAGRAM STWORZYŁ ODPOWIEDNIK TWITTERA! CZY APLIKACJA THREADS OKAŻE SIĘ HITEM?

Instagram pomimo upływu czasu wciąż pozostaje jednym z popularniejszych mediów społecznościowych. Platforma, skupiona na udostępnianiu zdjęć oraz wideo, nie zwalnia tempa – stale ewoluuje, wprowadzając nowe funkcje i narzędzia, aby zachować swoje miejsce jako jedno z najważniejszych miejsc dla kreatywności, interakcji społecznych i rozrywki online. I jak się okazuje po raz kolejny zaskoczył! Tym razem twórcy Instagrama stworzyli aplikację będącą odpowiednikiem Twittera. Jak będzie wyglądać, jakie możliwości będzie oferowała oraz jakie treści będzie można tam zamieszczać – o tym przeczytacie w poniższym artykule! 

THREADS – NOWY SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY 

Threads to nowa aplikacja stworzona przez zespół Instagrama, która ma służyć do publikowania krótkich wiadomości tekstowych, udostępniania linków, grafik, filmów oraz tworzenia i brania udziału w publicznych konwersacjach. Podobnie jak na Instagramie będzie można obserwować innych twórców oraz znajomych, a także wchodzić z nimi w interakcje. Jak podają Twórcy, aplikacja będzie kompatybilna z Instagramem, więc możliwe będzie komunikowanie się również z osobami obserwowanymi na tej platformie.

Nasz kanał w Threads ma zawierać wiadomości (wątki) opublikowane przez osoby, które będziemy obserwować, a także polecane treści od twórców, z którymi jeszcze nie nawiązaliśmy żadnej interakcji. Każdy post, który opublikujemy, będzie mógł zawierać maksymalnie 500 znaków oraz wspomniane wcześniej zdjęcia, linki oraz filmiki o łącznej długości 5 minut. Według informacji podanych przez twórców, każdy użytkownik będzie miał możliwość udostępniania treści z Threads w swojej relacji na Instagramie.

Kolejnym aspektem potwierdzającym połączenie tych dwóch aplikacji jest fakt, że korzystanie z Threads ma być możliwe dzięki wykorzystaniu danych do logowania z Instagrama. Nazwa użytkownika oraz kwestie weryfikacyjne mają zostać przeniesione z opcją dostosowania ich do naszego profilu Threads. Ale, czy rzeczywiście tak będzie? O tym przekonamy się gdy i jeśli w ogóle aplikacja pojawi się w Polsce… Jedno jednak pozostaje pewne, twórcy Instagrama potrafią zaskoczyć.

THREADS – ZAKŁADANE DZIAŁANIE 

Według założeń twórców, aplikacja Threads ma być narzędziem, które umożliwi stworzenie przyjaznej i otwartej przestrzeni publicznej na rozmowy. Każdy użytkownik będzie mógł kontrolować to, kto będzie mógł wspominać o nim w publikowanych treściach oraz odpowiadać w wątkach. Oprócz tego, aplikacja chce umożliwić dodawanie ukrytych słów, które będą pozwalały filtrować komentarze w naszych wpisach zawierające te konkretne frazy. Z podstawowych rzeczy – aplikacja Threads pozwoli na odobserwowanie, blokowanie, ograniczanie oraz zgłaszanie profili.

THREADS W POLSCE 

Na chwilę obecną dostęp do aplikacji Threads mają wyłącznie użytkownicy mieszający w USA oraz Wielkiej Brytanii. Serwis nie zadebiutował jeszcze w Europie. Powodem tej sytuacji są prawdopodobnie wątpliwości, co do zgodności działania aplikacji z unijnym prawem dotyczącym ochrony danych. Dalszy rozwój sytuacji będzie aktualizowany na bieżąco…

Zobacz również:12 APLIKACJI DO TWORZENIA TREŚCI W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Podobne posty