Podróże

NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE MIEJSCA W MEDIOLANIE

Nie ulega wątpliwości fakt, że Mediolan jest miastem, któremu trzeba dać szansę, niekoniecznie jedną. Jest wiele aspektów, które mogą budzić skrajne emocje. W jednym momencie można się w nim zakochać, a następnie może wręcz nas odstraszać. Niemniej jednak uważam, że każda podróż uczy nas wielu rzeczy, tak więc myślę, że i Mediolan warto zobaczyć. Przechodząc do meritum, postaram się przybliżyć Wam najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie, które zdecydowanie skradły moje serce. Równocześnie zaznaczam, że będą to tylko te miejsca, które odwiedziłam i jestem pewna, że jest ich tam zdecydowanie więcej. 

 

DUOMO DI MILANO 

Pierwszym i zdecydowanie najbardziej instagramowym miejscem w Mediolanie jest Katedra – Duomo di Milano. Dziewczyny z całego świata, czasem nawet od bardzo wczesnych, porannych godzin przychodzą pod Katedrę i robią sobie na jej tle zdjęcia, wykorzystując chwile, kiedy na placu nie ma jeszcze tłumów. Jeśli chodzi o samą Katedrę to muszę przyznać, że robi naprawdę ogromne wrażenie. Z zewnątrz jest po prostu przepiękna. Posiada liczne zdobienia i płaskorzeźby, które są utrzymane w marmurowej surowości, co dodatkowo sprawia, że nie można oderwać od niej wzroku.  

Katedra Duomo di Milano - Najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie

Zdjęcie na tle Duomo di Milano - Najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie

*Ciekawostką jest fakt, że jej budowa trwała ponad 500 lat. Zaczęła się w 1386r., a skończyła w 1965r., tak więc można powiedzieć, że jest to budynek niosący ślady prawdziwej historii.  

Będąc przy Duomo di Milano nie wypada nie wspomnieć o drugim, najbardziej instagramowym miejscu, a konkretnie dachu samej Katedry. Co prawda wstęp jest płatny (około 50 zł za wejście na sam dach, po schodach), ale będąc w Mediolanie zdecydowanie warto go zobaczyć, ponieważ robi naprawdę niesamowite wrażenie. Będąc na górze, nie wiadomo co przyciąga większą uwagę, czy przepiękne widoki na panoramę miasta, czy te wszystkie detale – rzeźby, gargulce, pinakle, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki.  

Dach Katedry Duomo di Milano - Najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie

Zdjęcie portretowe na dachu Katedry Duomo di Milano - Najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie

 

GALERIA WIKTORA EMANUELA II  

Kolejne miejsce, które chyba każdy kojarzy chociażby ze zdjęć widzianych na Instagramie lub Facebooku – Galeria Wiktora Emmanuela II. Myślę, że jest to jedno z najpiękniejszych i najsłynniejszych miejsc w Mediolanie. Galeria rozpościera się od Piazza Della Scala, aż do głównego miejskiego placu, ścisłego centrum Mediolanu – Piazza Duomo, a zaraz obok w jej sąsiedztwie znajduje się Katedra Duomo di Milano. Jest to idealne miejsce, jeśli macie ochotę na prawdziwe królewskie zakupy – Gucci, Prada, Louis Vuitton już na Was czekają!  

Jednak pomimo tak szerokiego wachlarza marek premium, to nie zakupy przyciągają do galerii tłumy z całego świata. Głównym powodem jest niepowtarzalna architektura tego budynku. Wchodząc do wnętrza, nie wiadomo na co zwrócić uwagę, czy na niesamowity przeszklony sufit, wielobarwną podłogę, czy może przepiękne ścienne detale. Jednym słowem jest to jedno z tych miejsc w Mediolanie, którego nie można pominąć. 

Wnętrze galerii Wiktora Emanuela II - Najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie

Zdjęcie w galerii Wiktora Emanuela II - Najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie

*W ramach ciekawostki w przypadku Galerii Wiktora Emanuela II, warto wspomnieć o tym, że na ostatnich piętrach budynku znajduje się hotel. Jeśli chodzi o ceny apartamentów to pewnie domyślacie się, że zwalają z nóg… 

*Drugą, myślę, że zdecydowanie bardziej znaną Wam ciekawostką jest BYK TURYŃSKI. Historia mówi, że stanięcie na jego genitaliach i trzykrotny obrót w tym miejscu na pięcie o 360 stopni gwarantują szczęście na całe życie.  

 

ŁUK TRIUMFALNY W MEDIOLANIE – ARCO DELLA PACE 

Spacerując ulicami Mediolanu dotarliśmy w jeszcze jedno piękne, historyczne miejsce, które idealnie wpisuje się w kanon najbardziej instagramowych miejsc. A konkretnie pod Łuk Triumfalny – Arco Della Pace, który na żywo robi zdecydowanie większe wrażenie. Zacznę od tego, że pod Łuk prowadzi przepiękny park Sempione, wypełniony ogromną ilością zieleni. Wszystko to sprawia, że miejsce to staje się jeszcze bardziej urokliwe. Natomiast z jego drugiej strony znajdują się ulice i liczne kawiarnie. Będąc w tym miejscu warto zatrzymać się na chwilkę, usiąść i rozkoszować się widokiem.  

Zdjęcie przy Łuku Triumfalnym Arco della Pace

Zdjęcie przy Łuku Triumfalnym Arco della Pace

 

KIOSK VOGUE, CZYLI NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE MIEJSCE W MEDIOLANIE 

Myślę, że ta miejscówka jest najbardziej znana i przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom mody. Bo powiedzmy sobie szczerze, niecodziennie mamy okazję zobaczyć ulice pełne najdroższych sklepów światowych marek premium. I to właśnie tam, w tak zwanym “modnym kwadracie”, na którego składają się ulice Via Monte Napoleone, Via Manzoni, Via della Spigab oraz Corso Venezia znajduje się najsłynniejszy kiosk w Mediolanie – kiosk VOGUE-a. Oprócz tego, że można sobie zrobić na jego tle świetne zdjęcie, to przede wszystkim można zakupić prawdziwego włoskiego VOGUE-a, który będzie genialną pamiątką, ze stolicy mody.  

Jeśli chodzi o samą ulicę Monte Napoleone to bez wątpienia można powiedzieć, że jest największą ulicą mody w Mediolanie. Na każdym kroku zachwyca luksusem i przepychem. Znajdują się tam głównie butiki znanych projektantów takich jak Gucci, Versace, Armani, Dolce&Gabana, Dior… i wiele, wiele innych. A oprócz tego znajdziecie tam mnóstwo zakątków, które idealnie sprawdzą się jako najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie. 

Zdjęcie przez Kioskiem Vogue w Mediolanie

 

UKRYTE ULICZKI  

Spacerując ulicami Mediolanu warto się zgubić, aby móc rozkoszować się niesamowitym klimatem Włoch i przede wszystkim znaleźć przepiękne miejsca. Tak naprawdę im dalej w głąb pójdziemy, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy prawdziwe perełki. Tak też było w naszym przypadku, spacerując dzielnicą Navigli (która odrobinkę przypomina Wenecję) znaleźliśmy przepiękne, typowo włoskie podwórko. Tak więc jeszcze raz zachęcam do swobodnych, nieplanowanych spacerów, ponieważ właśnie wtedy możemy odkryć naprawdę niesamowite miejsca.  

Włoskie podwórko w Mediolanie

 

Podsumowując myślę, że miejsca, które wymieniłam to tylko niewielka część tego, co można zobaczyć w Mediolanie. My podczas podróży skupiliśmy się na tych najważniejszych zabytkach i swobodnych spacerach. Chodziliśmy ulicami bez większego planu, by móc jak najwięcej zobaczyć, cieszyć się pysznym jedzonkiem i poczuć prawdziwy włoski klimacik.  Myślę, że w tym artykule zebrałam wszystkie, najbardziej instagramowe miejsca w Mediolanie, które mogą posłużyć Wam jako wskazówki podczas zwiedzania miasta. 

 

Zobacz również: PRZEWODNIK PO WARSZAWIE

Podobne posty

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz