Social media

NAJPOPULARNIEJSZE ESTETYKI NA INSTAGRAMIE

Ostatnio coraz częściej możemy spotkać się z tym, że profile na Instagramie prowadzone są w określonej stylistyce, która pozwala na stworzenie i utrzymanie spójnego contentu. Jest to niezwykle istotne, jeśli ktoś na poważnie myśli o prowadzeniu profesjonalnego profilu, który będzie cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców. Jednak trzeba pamiętać, że zadbany i przyciągający uwagę feed nie gwarantuje sukcesu. Na niego składają się również czynniki, takie jak: dostarczanie odbiorcom wartościowych pod względem merytorycznym i edukacyjnym treści, humor, zabawa, a także poczucie, że to co, widzą jest tworzone z pasją i zaangażowaniem. Pomijając jednak wartości merytoryczne, bo nie o tym będzie ten wpis, pomyślałam, że przybliżę wam najpopularniejsze estetyki na Instagramie, które obecnie wykorzystywane są przez twórców najczęściej. Zapraszam do lektury! 

 

SCANDINAVIAN  

Estetyka Scandinavian

Zacznę od stylu, który obecnie jest mi najbliższy i sama staram się tworzyć treści, które najbardziej odpowiadają tej estetyce. Mowa tutaj o stylu Scandinavian, który przede wszystkim charakteryzuje się szeroko pojętym minimalizmem i surowym klimatem zarówno, jeśli chodzi o styl ubierania i makijaż, jak również o same zdjęcia. Przechodząc do sedna, zebrałam bazę rzeczy, które są nieodłącznym elementem ujęć wykonywanych w tym stylu: 

-momenty z życia  

-minimalistyczne kadry  

-casualowe stylizacje i basicowe rzeczy 

-proste, minimalistyczne stylizacje 

-koniecznie oversizove marynarki  

-minimum makijażu – stawiamy na “naturalność” i tak zwany efekt glow  

-zdjęcia na jednolitym tle  

-śmieszne, naturalne pozy  

-zdjęcia kosmetyków najlepiej w przybliżeniu   

-zdjęcia jedzenia i wystroju, aranżacji wnętrz 

-wyłącznie naturalne oświetlenie  

-zdjęcia bez filtrów, ewentualnie filtry vintage i ziarno  

-a także czarno białe zdjęcia .

 

 PARISIANSTYLE  

Estetyka Parisianstyle

Kolejna estetyka znacznie różni się surowego i minimalistycznego Scandinavian, jest zdecydowanie bardziej ciepła i rozbudowana. Styl Parisianstyle przejawia się poprzez zamiłowanie do rzeczy vintage, elegancji, wszelkich odcieni beżu oraz kadrów rodem z paryskich ulic. Prowadząc profil w takim stylu trzeba pamiętać o kilku niezbędnych elementach, które muszą znaleźć się na zdjęciach:  

-oczywiście beże w postaci ubrań, dodatków…po prostu wszystkiego!  

-vintage dodatki  

-klasyczne trencze i vintage płaszcze  

-satynowe sukienki i vintage sukienki midi  

-jeansy o prostym kroju  

-torebki baguette 

-czerwona szminka  

-bezowe cienie i kreski  

-flatlay najlepiej w postaci kawy i croissanta 

-zdjęcia akcesoriów i książek 

-szeroko pojęta vintage elegancja  

-zdjęcia w kawiarni 

-bezowe filtry  

-zdjęcia na balkonie  

-złote lustra  

-streetstyle  

-i oczywiście stare budynki, a przede wszystkim kamienice!  

 

FASHIONMINIMALISTA

Estetyka Fashionminimalistic

Ostatnia najpopularniejsza estetyka na Instagramie, którą pokochały Influencerki na całym świecie to bez wątpienia Fashionminimalistic. Estetyka ta skupia się przede wszystkim na naturalności i pozwala wykazać się prawdziwą inwencją twórczą. Zdjęcia wykonane w tym stylu zazwyczaj przedstawiają:  

-nieszablonowe, szalone stylizacje  

-basicowe kolory  

-czarne okulary – absolutny must have tej estetyki  

-zdjęcia torebek, butów, kosmetyków 

-oraz zdjęcia w ciekawych, niecodziennych pozach.

 

Dajcie mi koniecznie znać, która estetyka podoba Wam się najbardziej. Jestem ciekawa, czy starcie się tworzyć swoje profile właśnie w ten sposób, czy może idziecie w zupełnie innym kierunku?  Oczywiście z biegiem czasu te najpopularniejsze estetyki na Instagramie ulegną zmianie, ale myślę, że akurat w tym aspekcie podążanie za modą nie jest dla nas w żaden sposób krzywdzące. Niemniej jednak odejście od tych trendów i pójście własną drogą jest jak najbardziej okej. 

 

Zobacz również: trendy na jesień i zimę 2021/2022

Podobne posty

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz